اصول رفتار در سالن زیبایی چیست؟آیین نامه انضباطی به منظور افزایش آگاهی کارکنان از ارزش های سالن، بایدها و نبایدهایی است که اصولاً منجر به سازماندهی سالن می شود که عدم وجود آنها می تواند برای سالن مضر باشد. سود سالن سازماندهی بهتر فعالیت ها و حفظ نظم، ایمنی، سلامت و کیفیت خدمات در بهترین سالن زیبایی تهران و مراکز آرایشی.


نکات مهم در آیین نامه انضباطی

سلامت و بهره وری:

این شامل دستورالعمل ها و اقدامات لازم برای حفظ سلامت و پاکیزگی محیط کار، ابزار و تجهیزات مورد استفاده و مواد مصرفی است.

با استفاده از ابزار:

مقررات مربوط به استفاده از مواد شیمیایی، تجهیزات و محصولات آرایشی برای محافظت از سلامت مصرف کنندگان و کارگران طراحی شده است.

استفاده از ابزار و تجهیزات:

دستورالعمل ها و مقررات مربوط به استفاده صحیح و سالم از لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات آرایشی و بهداشتی مانند بلوکر، پرم و ....

قوانین برای مشتریان:

حقوق و تعهدات مشتریان در رابطه با خدمات، قوانین لغو و بازگشت کالا و خدمات معمولاً در این خط‌مشی تعیین می‌شود.

هدف اصلی از مقررات انضباطی در سالن های زیبایی

هدف اصلی سالن زیبایی ایجاد محیطی بهداشتی، ایمن و حرفه ای برای ارائه خدمات زیبایی به مشتریان می باشد.

وظایف مدیر سالن چیست؟

قوانین را شفاف کنید

ایجاد احساس مسئولیت در قبال قوانین

یک سیستم پاداش و مجازات برای قوانین ایجاد کنید

اجرای خود و اجرای قوانین توسط مدیر

جایگاه سلامت و بهره وری چیست؟

مهمترین نکته در آیین نامه انضباط در سالن زیبایی سلامت و بهره وری است. به معنای مجموعه ای از دستورالعمل ها و قوانین با هدف حفظ نظافت و بهداشت محیط کار و ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در سالن زیبایی است. این مورد شامل:

نظافت و ضدعفونی:

دستورالعمل هایی برای تمیز کردن و ضدعفونی مناسب و منظم تجهیزات، لوازم آرایشی، ابزار و محل کار ایجاد کنید. این اقدامات به جلوگیری از گسترش عفونت و بیماری بین مشتریان و کارکنان کمک می کند.

ذخیره سازی محصولات و مواد:

لوازم آرایشی و نگهداری محصولات در یک سالن مناسب و بهداشتی استفاده می شود. این شامل تاریخ گذاری، نگهداری در شرایط دما و رطوبت مناسب و جلوگیری از اتلاف مواد است.

پوشش محیط کار:

استفاده از تجهیزات حفاظتی مانند دستکش و ماسک توسط کارگران و متخصصان سالن های زیبایی برای جلوگیری از انتقال میکروب ها و ذرات بین افراد.

این موارد با هم به سالن های زیبایی کمک می کند تا محیطی سالم، ایمن و حرفه ای را حفظ کنند و خدمات با کیفیتی را به مشتریان ارائه دهند.

چند نمونه از قوانین اساسی در سالن زیبایی

قانون اول:

افراد باید به موقع در اتاق حضور داشته باشند مثلا ساعت 9 هر سه تاخیر یک روز غیبت محسوب می شود و از حقوق کسر می شود.

قانون دوم:

افراد برای رفتن به مرخصی باید فرم مرخصی مربوطه را پر کنند و در صورت تایید و امضای مدیریت به مرخصی بروند. غایب محسوب می شوند و کارگران در پایان ماه 100 هزار تومان جریمه می شوند.

قانون سوم:

از آنجایی که مشتری رئیس است حتی اگر مشتری اشتباه کند پرسنل حق بدرفتاری با مشتری را ندارند بلکه موظفند با رفتار حرفه ای مشتری را به آرامش دعوت کنند مجازات بدرفتاری با مشتری اخراج است. .

قانون چهارم:

کارکنان باید قبل از شروع روز کاری لباس و آرایش خود را بپوشند.

فرمان پنجم:

پرسنل مجاز به پوشیدن دستبند یا خلخالی که در گوش مشتری صدا ایجاد می کند را ندارند، این کار برای راحتی مشتری انجام می شود.

قانون ششم:

هیچ یک از همکاران حق صحبت با یکدیگر را ندارند. در صورت مشاهده با آنها برخورد می شود.

قانون هفتم:

استفاده از تلفن همراه در زمان حضور مشتری در سالن ممنوع است و فقط در زمان استراحت می توانید از تلفن همراه استفاده کنید.

قانون هشتم:

هیچ یک از کارکنان مجاز به بحث در مورد مسائل مذهبی، سیاسی یا جنسی در سالن با کارکنان یا مشتریان نیستند.

قانون سیری ناپذیر

تمیز، مرتب و خوشبو باشد. هنگام ورود به سالن حتما به بوی بدن و دهان خود توجه کنید.

قانون دهم:

نظافت سالن بر عهده کلیه کارکنان سالن می باشد.

قانون یازدهم:

سیگار کشیدن در سالن ممنوع است.

قانون دوازدهم:

تعقیب سایر مشتریان آنلاین ممنوع است.

قانون سیزدهم

یک آرایشگر تنبل می تواند بر کار تیم تأثیر منفی بگذارد.

از آنجایی که یک نفر همیشه باید کاستی های شخص دیگری را جبران کند و نگذارد آن شخص شما باشید، این که به عنوان یک آرایشگر تنبل دیده شوید آبروی شما را می برد و ارزش آرایشگاه شما را پایین می آورد.

قانون چهاردهم:

کارکنان موظفند قبل از ترک سالن موهای خود را تمیز کنند.

قانون 15:

کاسه رنگ خود را برای تمیز کردن دیگران نگذارید.

قانون شانزدهم

کارکنان حق ندارند جلوی مشتریان فحش دهند و در مورد زندگی شخصی آنها صحبت کنند.

قانون هفدهم:

کارمندان حق ندارند مشتری را برای پاداش به تاخیر بیندازند.

این اقدامات و رهنمودها با همکاری پرسنل و متخصصان سالن زیبایی، بهبود روابط بین کارکنان و مشتریان را تضمین می کند و به محیطی مناسب برای ارائه خدمات زیبایی تبدیل می شود.


[ بازدید : 22 ] [ امتیاز : 2 ] [ نظر شما :
]
[ دوشنبه 30 بهمن 1402 ] [ 17:33 ] [ رادیو آنلاین ]

آهنگ جدید مجید خراطها به نام «به خودت میای میبینی دیگه نیستم تو اتاقم»


متن آهنگ مجید خراطها به خودت میای میبینی دیگه نیستم تو اتاقم

آهای آهای آهای نگو این تقدیر ما بود

نگو کارما بود جدایی این جدایی کار‌ما بود

آهای آهای آهای یه روزی میای سراغم

به خودت میای میبینی دیگه نیستم تو اتاقم


هیچی با خودم نبردم جز لباسام با اجازت

هرچی جا موندم بزن به زخم زندگی تازت

منکه باختمت ولی باز لااقل اون مفت نبازت


گفته بودم که نباشی یه فقیر کوچه گردم

ولی چند شبه تو کوچه یک قدم هم طی نکردم

خب دل رفتن ندارم بگی برگرد ‌برمیگردم


یالان یالان یالان سنی سومدیم یالان

کیزگین بیرانیندا سویلدین یالان

سنی سومدیم یالان


آهنگ جدید مجید خراطها به نام «به خودت میای میبینی دیگه نیستم تو اتاقم»


[ بازدید : 11407 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
[ يکشنبه 29 بهمن 1402 ] [ 9:20 ] [ رادیو آنلاین ]

آشنایی با شرکت روزمونتبه گزارش سایت ایران آبزرور. Rosemount یکی از معتبرترین برندها در تولید تجهیزات اندازه گیری و کنترل فرآیندهای صنعتی است. این شرکت عمدتاً در زمینه تولید سنسورها، فشار، دما، ترانسمیترهای جریان و سایر تجهیزات مرتبط با ابزار دقیق در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، فولاد، آب و فاضلاب، تولید برق و سایر صنایع فعالیت دارد. برای خرید محصولات روزمونت به سایت نمایندگی روزمونت در ایران مراجعه فرمایید.

محصولات Rosemount به عنوان یکی از بهترین و به روزترین فناوری ها در زمینه اندازه گیری فیزیکی و پارامترهای فرآیند شناخته می شوند. سنسورها و فرستنده‌های Rosemount معمولاً در فرآیندهای صنعتی برای اندازه‌گیری و تأیید دقیق پارامترهای فشار، دما و جریان استفاده می‌شوند.

گلاب حمام

محصولات این شرکت اغلب در زمینه های فشار، دما، جریان و سایر پارامترهای فیزیکی فرآیندهای صنعتی استفاده می شود. در زیر چند نمونه از محصولات Rosemount آورده شده است:

ترانسمیترهای فشار: از ترانسمیترهای فشار Rosemount برای اندازه گیری فشار در فرآیندهای صنعتی استفاده می شود. این فرستنده ها از فناوری های مختلفی مانند فناوری پیزوالکتریک و سنسورهای دیگر برای اندازه گیری فشار استفاده می کنند.

فرستنده فشار یک دستگاه الکتریکی است که برای اندازه گیری و انتقال اطلاعات فشار در یک فرآیند یا سیستم صنعتی استفاده می شود. این فرستنده ها بر اساس فناوری های مختلف و با استفاده از سنسورهای فشار متفاوت کار می کنند. ترانسمیترهای فشار عمدتاً در صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی، خودروسازی، صنایع غذایی و آشامیدنی، سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع، صنعت داروسازی و سایر صنایع فرآیندی استفاده می شوند.

https://www.didbaniran.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-108/176757-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA

ویژگی ها و قابلیت های ترانسمیترهای فشار عبارتند از:

1. سنسور فشار: فرستنده های فشار از سنسورهای مختلفی مانند سنسورهای پیزوالکتریک، سنسورهای میکروالکترونیک یا سنسورهای پیزومتریک برای اندازه گیری فشار استفاده می کنند.

2. دقت بالا: ترانسمیترهای فشار معمولاً در فرآیندهای صنعتی برای ارائه اندازه گیری دقیق فشار در دقت بالا و استانداردهای صنعتی ارائه می شوند.

3. محدوده اندازه گیری: این فرستنده ها معمولا دارای محدوده اندازه گیری وسیعی هستند تا بتوانند فشارهای مختلف را اندازه گیری و انتقال دهند.

4. مقاومت در محیط های صنعتی: ترانسمیترهای فشار عموماً برای استفاده در محیط های سخت و صنعتی طراحی می شوند و از مواد مقاوم در برابر شرایط مختلف مانند رطوبت، گرد و غبار و شرایط دمایی مختلف استفاده می کنند.

5. رتبه بندی ولتاژ خروجی: فرستنده های فشار معمولاً دارای یک درجه ولتاژ هستند که می تواند جریان (میلی آمپر یا آمپر) یا ولتاژ (ولت یا میلی ولت) باشد.

2. مبدل های حرارتی: محصولات Rosemount در زمینه مبدل های حرارتی نیز بسیار محبوب هستند. از این فرستنده ها برای اندازه گیری دماهای مختلف محیط از جمله صنایع نفت و گاز و صنایع شیمیایی استفاده می شود. یکی دیگر از برندهای محبوب در این بخش E+H است.

فرستنده دما یک دستگاه الکترونیکی است که برای اندازه گیری دما در یک فرآیند یا سیستم صنعتی استفاده می شود. این فرستنده ها اطلاعات دما را به سیگنال الکتریکی یا دیجیتال تبدیل کرده و به سیستم کنترل یا نمایش مناسب ارسال می کنند. ترانسمیترهای دما عمدتاً در صنایع نفت و گاز، شیمیایی، خودروسازی، ارتباطات، مواد غذایی و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی ها و عملکرد سنسورهای دما عبارتند از:

1. سنسور دما: فرستنده های دما از سنسورهای مختلفی مانند سنسورهای مقاومت (مانند PT100 یا PT1000)، ترموکوپل ها (مانند ترموکوپل های نوع K یا J) یا سنسورهای نیمه هادی (مانند سنسورهای دما) برای اندازه گیری دما با ترانزیستورهای سیلیکونی استفاده می کنند.

2. دقت بالا: فرستنده های دما به طور کلی در ارائه اطلاعات دقیق دما بسیار دقیق هستند.

3. محدوده اندازه گیری: فرستنده ها معمولاً برای اندازه گیری در محدوده وسیعی از دما طراحی می شوند.

4. مقاومت در محیط های صنعتی: رادیاتورها برای مقاومت در برابر شرایط محیطی مختلف از جمله رطوبت، گرد و غبار و شرایط دمایی متفاوت طراحی شده اند.

5. خروجی نشانگر الکتریکی یا دیجیتال. سنسورهای دما ممکن است یک خروجی نشانگر الکتریکی (به عنوان مثال میلی ولت یا آمپر) یا دیجیتال (مانند پروتکل هایی مانند 4-20 میلی آمپر، HART، فونداسیون فیلدباس، مدباس و غیره) داشته باشند. فرستنده های دما متناسب با نیازهای خاص فرآیند یا صنعت انتخاب می شوند. برندهای معروفی مانند Rosemount، Siemens، Endress+Hauser و ... سنسورهای دمایی با کیفیت و قابل اعتماد تولید می کنند. از این محصول در تولید پمپ های لئو استفاده می شود.

3. فرستنده جریان: Rosemount فرستنده های جریان را برای اندازه گیری دقیق جریان مایع و گاز در خطوط لوله و فرآیندهای صنعتی ارائه می دهد.

فرستنده جریان یک دستگاه الکترونیکی است که برای اندازه گیری جریان در یک فرآیند یا فرآیند استفاده می شود. این فرستنده ها اطلاعات جریان الکتریکی را به سیگنال الکتریکی یا دیجیتال تبدیل کرده و به کنترل یا نمایشگر مناسب منتقل می کنند. ترانسفورماتورهای جریان اغلب در نیروگاه ها، فرآیندهای صنعتی، خودروسازی و صنایع مختلف استفاده می شوند.
https://www.didbaniran.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-108/177015-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%87مشخصات و عملکرد فرستنده جریان عبارتند از:

1. سنسورهای جریان: فرستنده های جریان با استفاده از حسگرهای مختلف مانند مقاومت ها (مانند مارپیچ)، حسگرهای الکترومغناطیسی (مانند سنسورهای اثر هال) یا حسگرهای حرارتی (مانند سنسورهای دیود حرارتی) جریان را اندازه گیری می کنند.

2. دقت بالا: فرستنده های جریان معمولا دقت بالایی برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد جریان الکتریکی دارند.

3. اندازه گیری اندازه گیری: این فرستنده ها عموما برای اندازه گیری جریان در محدوده وسیعی طراحی شده اند.

4. مقاومت در یک محیط صنعتی: هادی های قدرت برای مقاومت در برابر شرایط مختلف محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار و شرایط دمایی مختلف طراحی شده اند.

5. سیگنال الکتریکی یا دیجیتال: فرستنده های جریان می توانند سیگنال الکتریکی (مانند میلی ولت یا آمپر) یا دیجیتال (پروتکل های 4-20 میلی آمپر، هارت، بنیاد فیلدباس، مدباس و غیره) داشته باشند.

بسته به نیازهای خاص فرآیند یا صنعت، از دبی سنج ها با اندازه گیری های دقیق و مطمئن استفاده می شود. برندهای معروفی مانند زیمنس، اندرس+هاسر، ABB و ... فرستنده های جریان با کیفیت و قابل اعتماد تولید می کند.

4. سنسورهای اندازه گیری. Rosemount همچنین طیف وسیعی از سنسورها را برای اندازه گیری پارامترهای فیزیکی مختلف ارائه می دهد.

سنسور اندازه گیری وسیله ای الکترونیکی یا مکانیکی است که برای اندازه گیری یک مشخصه فیزیکی خاص و تبدیل آن به سیگنال الکتریکی یا مکانیکی طراحی شده است. از این سنسورها در صنایع مختلف برای کنترل و اندازه گیری پارامترهای مختلف استفاده می شود. در زیر چند نوع رایج سنسور را پیشنهاد می کنم:

1. سنسورهای دما: این سنسورها برای اندازه گیری دما در محیط های مختلف مانند تولید، پزشکی، خودرو، الکترونیک و غیره استفاده می شوند. انواع مختلفی از دماسنج ها از جمله مقاومتی (مانند PT100)، ترموکوپل ها (مانند ترموکوپل های نوع K) و سنسورهای نیمه هادی وجود دارد.

2. سنسورهای فشار: این سنسورها برای اندازه گیری فشار یا خواص مربوط به فشار در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز، خودروسازی، غذایی و دارویی و ... استفاده می شود. سنسورهای پیزوالکتریک، سنسورهای اندازه گیری فشار و سنسورهای غشایی از مهمترین انواع سنسورهای فشار هستند.

3. سنسورهای جریان: از سنسورهای جریان برای اندازه گیری سرعت و حجم جریان مایع یا گاز استفاده می شود. سنسورهای الکترومغناطیسی، سنسورهای اولتراسونیک و سنسورهای حرارتی از مهمترین نمونه های این دسته از سنسورها هستند.

4. سنسورهای نور: از این سنسورها برای اندازه گیری نور و تبدیل آن به سیگنال الکتریکی استفاده می شود. این سنسورها در دستگاه های عکاسی، اتوماسیون روشنایی و دستگاه های نورسنجی استفاده می شوند.

5. سنسورهای رطوبت: از این سنسورها برای اندازه گیری میزان رطوبت در محیط های مختلف استفاده می شود. سنسورهای مقاومتی، حسگرهای خازنی و حسگرهای پلیمری از انواع مختلف سنسورهای رطوبت هستند.

سنسورهای رطوبت دستگاهی برای اندازه گیری میزان رطوبت هوا (نسبت بخار آب به حجم هوا) در محیط های مختلف هستند. این حسگرها در زمینه های مختلفی از جمله الکترونیک، کشاورزی، پزشکی، محیط زیست و فناوری استفاده می شوند. نوع سنسور رطوبت بسته به روش اندازه گیری و تکنولوژی مورد استفاده ممکن است متفاوت باشد. در زیر برخی از انواع رایج سنسورهای رطوبت آورده شده است:

1. سنسورهای رطوبت مقاومتی: این سنسورها بر اساس تغییر مقاومت الکتریکی مواد جاذب در پاسخ به تغییرات رطوبت کار می کنند. تغییر در مقاومت به عنوان شاخص رطوبت عمل می کند.

2. سنسورهای رطوبت کندانسور: این نوع سنسورها بر اساس تغییر ظرفیت ذرات معلق نسبت به رطوبت هوا کار می کنند. تغییر پتانسیل به عنوان شاخص تغییر رطوبت استفاده می شود.

3. سنسورهای رطوبت پلیمری: این سنسورها از پلیمرها به عنوان سنسورهای جذب رطوبت استفاده می کنند. تغییرات در خواص الکتریکی یا مکانیکی پلیمر به عنوان شاخص ترشوندگی عمل می کند.

4. سنجش رطوبت نوری (Optical Humidity Sensing): این سنسورها از تغییرات کیفیت نور در تماس با رطوبت برای اندازه گیری رطوبت استفاده می کنند.

5. سنسورهای رطوبت ترمیستور: این سنسورها از تغییر مقاومت یک ترمیستور به عنوان نشانگر رطوبت استفاده می کنند.

انتخاب نوع مناسب سنسور رطوبت به نیازهای خاص و شرایط استفاده شما بستگی دارد. همچنین در صورت نیاز به دقت بالا یا کار در شرایط محیطی خاص باید به مشخصات فنی سنسور و محیط کار آن توجه کرد.


[ بازدید : 3434 ] [ امتیاز : 2 ] [ نظر شما :
]
[ دوشنبه 9 بهمن 1402 ] [ 11:31 ] [ رادیو آنلاین ]