شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

رادیو آنلاین

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

درمان اندام تناسلی را جدی بگیرید!


درمان زگیل تناسلی که باید زیر نظر خانم ها انجام شود باید از عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) جلوگیری کند و در اسرع وقت انجام شود. خودداری از لمس و سوراخ کردن پوست و شستن کامل دست ها و ناخن ها قبل و بعد از استحمام نیز توصیه می شود. روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد که بسته به شدت بیماری و شرایط بیمار، پزشک متخصص بهترین را انتخاب می کند. در فرازطب برخی از آن روش ها را معرفی می کنیم

پمادها و کرم های اصلی

پزشک ممکن است در ابتدا از پمادها و کرم های مخصوص برای درمان زگیل تناسلی استفاده کند. از نمونه های این کرم ها می توان به پروفیلاکسی که حتما باید با تجویز پزشک و نحوه مصرف آن به طور کلی از 3 تا 4 بار در هفته اشاره کرد.

محلول موضعی پودوفیلین یکی از داروهای موثر برای زگیل تناسلی است. البته این روش برای مشاهده نتایج درمان به زمان زیادی نیاز دارد و باید حدود یک تا سه ماه ادامه یابد.

اسید درمانی و استفاده از محلول های اسیدی

محلول های اسیدی مانند تری کلرواستیک اسید، بی کلرواستیک اسید و ... از جمله محلول های اسیدی هستند که در صورت تشخیص پزشک برای درمان زگیل تناسلی مورد استفاده قرار می گیرند. اسید درمانی که بیشتر برای درمان زگیل تناسلی کوچک و مرطوب مناسب است، اغلب برای درمان زگیل تناسلی در مردان استفاده می شود و تأثیر مثبتی دارد.

این محلول های اسیدی توسط پزشک روی زگیل ها استفاده می شود و باید مدتی صبر کنید تا روی پوست خشک شوند. نوع محلول مورد استفاده، اسیدیته آن، تعداد جلسات مورد نیاز و غیره. اطلاعات نیز توسط پزشک تعیین خواهد شد.

روش کرایوتراپی

روش کرایوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و ایمن ترین روش ها برای درمان زگیل تناسلی شناخته می شود. روش کرایوتراپی که با انجماد به درمان زگیل تناسلی کمک می کند باید توسط بهترین متخصص زنان در غرب تهران انجام شود تا بتوانید بهترین نتیجه را از این روش بگیرید. همچنین درمان کامل زگیل تناسلی با این روش نیاز به تکرار در جلسات مختلف دارد تا زگیل ها به طور کامل برداشته و از بین بروند.

لیزر درمانی

لیزر درمانی در واقع به از بین بردن زگیل تناسلی با کمک لیزر کمک می کند. این روش درمانی زگیل تناسلی و زائده های گوشتی را در سریع ترین زمان ممکن از بین می برد و همچنین در این روش بخار آزاد شده از زگیل تناسلی و میزان آلودگی آنها بسیار کم خواهد بود. البته بعد از لیزر درمانی برای درمان زگیل تناسلی باید از ساکشن قوی استفاده کرد تا انتشار آلودگی به دیگران یا پزشک کاهش یابد و به حداقل برسد.

جراحی ناحیه تناسلی

اگر زگیل تناسلی بزرگ باشد یا سایر روش‌های درمانی برای از بین بردن آنها مؤثر نباشد، پزشک ممکن است روش‌های جراحی مانند کوتر یا رادیوسرجری (جراحی RF) را در نظر بگیرد.

آیا واکسنی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد؟

در ابتدا متذکر می شویم که برای اکثر بیماری های ناحیه تناسلی واکسن وجود دارد، اما همه افراد به واکسن نیاز ندارند و طبق فرمول پزشکی باید از انجام کارهای غیر ضروری خودداری کنیم.

افرادی که شریک جنسی خود را تغییر می دهند و اغلب رابطه جنسی دارند باید واکسن زگیل تناسلی یا گارداسیل را دریافت کنند، اما افرادی که فقط یک شریک جنسی دارند و زندگی پاکی دارند لزوماً نیازی به تزریق واکسن زگیل تناسلی ندارند. این واکسن به دلیل اینکه یک داروی شیمیایی محسوب می شود می تواند برای متقاضی عوارض ایجاد کند. از عوارض واکسن زگیل تناسلی می توان به درد در محل تزریق اشاره کرد و دوم کاهش فشار خون است که با مصرف غذاهای شیرین و شیرین برطرف می شود تا عوارض حادی برای بیمار ایجاد نکند. بیماران، و راه مناسبی برای پیشگیری از عفونت است.

راه های پیشگیری و درمان زگیل تناسلی

تزریق واکسن گارداسیل: این واکسن می تواند از ابتلا به انواع شناخته شده این ویروس جلوگیری کند و استفاده از این واکسن در پیشگیری از سرطان دهانه رحم نیز موثر است. تزریق واکسن باید قبل از سن فعالیت جنسی انجام شود.

استفاده از کاندوم: استفاده از کاندوم خطر ابتلا به زگیل تناسلی را کاهش می دهد.

با فردی که از سلامتی او مطمئن هستید رابطه برقرار کنید.

پیشگیری از کندیلوما

آیا زگیل تناسلی به طور کامل قابل درمان است؟

روش‌های درمان زگیل تناسلی در واقع به از بین بردن زائده‌هایی که روی پوست ظاهر می‌شوند کمک می‌کند و هیچ‌کدام از آنها درمان قطعی زگیل تناسلی محسوب نمی‌شوند. واقعیت این است که فرد مبتلا به زگیل تناسلی همیشه به ویروس عامل این بیماری مبتلا می شود و حتی اگر زگیل ها و زائده های پوستی ناشی از آن درمان و برداشته شوند، احتمال ابتلای دیگران به زگیل تناسلی یا زگیل تناسلی وجود دارد. ویروسی که باعث آن می شود. آن (HPV) آنها را نیز آلوده کرد و آنها را نیز آلوده کرد.

همچنین ممکن است پس از انجام این روش های درمانی و از بین بردن ضایعات زنانه ای که روی پوست ظاهر می شوند، در آینده دوباره این بیماری بروز کند و دوباره افراد را مبتلا کند. به همین دلیل بهتر است پس از درمان نکات بهداشتی و مراقبتی خاصی را رعایت کنید تا از عود زگیل در بدن خود جلوگیری کنید.

نکات بهداشتی و مراقبت های اولیه برای درمان زگیل تناسلی

هنگام درمان زگیل تناسلی، به طور کلی توصیه می شود که نکات بهداشتی زیر را دنبال کنید تا علائم بهبود را در زمان کمتری مشاهده کنید و به درمان کمک کنید. این مقالات و نکات شامل موارد زیر است:

بهتر است از محصولاتی مانند پرز برای شستشوی اندام تناسلی استفاده نکنید.

از خاراندن ناحیه تناسلی خودداری کنید و آن را خشک نکنید.

برای خود یک رژیم غذایی سالم و مغذی را در نظر بگیرید که از سبزیجات، میوه های تازه، ویتامین ها و مواد معدنی مختلف استفاده می کند.

برای جلوگیری از گسترش بافت تناسلی به سایر قسمت‌های بدن یا افراد دیگر، بهداشت شخصی و بهداشت کامل را رعایت کنید.

برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی در مورد زگیل تناسلی، بهتر است از تیغ یا قیچی استفاده نکنید، بلکه موها را به تعداد مناسب و نه کم کوتاه کنید.

از رابطه جنسی پرخطر یا ناایمن خودداری کنید و در صورت داشتن رابطه جنسی، حتما از کاندوم استفاده کنید تا احتمال انتقال زگیل تناسلی به شریک زندگی خود را کاهش دهید.

بهتر است از مصرف دخانیات، دخانیات، قلیان و ... خودداری کنید. در طول درمان زگیل تناسلی زیرا احتمال ابتلای افراد سیگاری به زگیل تناسلی یا احتمال عود آن بیشتر است.

زنان مبتلا به زگیل تناسلی بهتر است تحت نظر پزشک باشند و هر سه تا شش ماه یکبار آزمایش پاپ اسمیر انجام دهند. این به این دلیل است که او در معرض خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم است. و با مراجعه منظم به پزشک و انجام آزمایشات. پزشک شما می تواند تغییرات دهانه رحم شما را مشاهده کند و آنها را کنترل یا درمان کند.

اصول رفتار در سالن زیبایی چیست؟


آیین نامه انضباطی به منظور افزایش آگاهی کارکنان از ارزش های سالن، بایدها و نبایدهایی است که اصولاً منجر به سازماندهی سالن می شود که عدم وجود آنها می تواند برای سالن مضر باشد. سود سالن سازماندهی بهتر فعالیت ها و حفظ نظم، ایمنی، سلامت و کیفیت خدمات در بهترین سالن زیبایی تهران و مراکز آرایشی.


نکات مهم در آیین نامه انضباطی

سلامت و بهره وری:

این شامل دستورالعمل ها و اقدامات لازم برای حفظ سلامت و پاکیزگی محیط کار، ابزار و تجهیزات مورد استفاده و مواد مصرفی است.

با استفاده از ابزار:

مقررات مربوط به استفاده از مواد شیمیایی، تجهیزات و محصولات آرایشی برای محافظت از سلامت مصرف کنندگان و کارگران طراحی شده است.

استفاده از ابزار و تجهیزات:

دستورالعمل ها و مقررات مربوط به استفاده صحیح و سالم از لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات آرایشی و بهداشتی مانند بلوکر، پرم و ....

قوانین برای مشتریان:

حقوق و تعهدات مشتریان در رابطه با خدمات، قوانین لغو و بازگشت کالا و خدمات معمولاً در این خط‌مشی تعیین می‌شود.

هدف اصلی از مقررات انضباطی در سالن های زیبایی

هدف اصلی سالن زیبایی ایجاد محیطی بهداشتی، ایمن و حرفه ای برای ارائه خدمات زیبایی به مشتریان می باشد.

وظایف مدیر سالن چیست؟

قوانین را شفاف کنید

ایجاد احساس مسئولیت در قبال قوانین

یک سیستم پاداش و مجازات برای قوانین ایجاد کنید

اجرای خود و اجرای قوانین توسط مدیر

جایگاه سلامت و بهره وری چیست؟

مهمترین نکته در آیین نامه انضباط در سالن زیبایی سلامت و بهره وری است. به معنای مجموعه ای از دستورالعمل ها و قوانین با هدف حفظ نظافت و بهداشت محیط کار و ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در سالن زیبایی است. این مورد شامل:

نظافت و ضدعفونی:

دستورالعمل هایی برای تمیز کردن و ضدعفونی مناسب و منظم تجهیزات، لوازم آرایشی، ابزار و محل کار ایجاد کنید. این اقدامات به جلوگیری از گسترش عفونت و بیماری بین مشتریان و کارکنان کمک می کند.

ذخیره سازی محصولات و مواد:

لوازم آرایشی و نگهداری محصولات در یک سالن مناسب و بهداشتی استفاده می شود. این شامل تاریخ گذاری، نگهداری در شرایط دما و رطوبت مناسب و جلوگیری از اتلاف مواد است.

پوشش محیط کار:

استفاده از تجهیزات حفاظتی مانند دستکش و ماسک توسط کارگران و متخصصان سالن های زیبایی برای جلوگیری از انتقال میکروب ها و ذرات بین افراد.

این موارد با هم به سالن های زیبایی کمک می کند تا محیطی سالم، ایمن و حرفه ای را حفظ کنند و خدمات با کیفیتی را به مشتریان ارائه دهند.

چند نمونه از قوانین اساسی در سالن زیبایی

قانون اول:

افراد باید به موقع در اتاق حضور داشته باشند مثلا ساعت 9 هر سه تاخیر یک روز غیبت محسوب می شود و از حقوق کسر می شود.

قانون دوم:

افراد برای رفتن به مرخصی باید فرم مرخصی مربوطه را پر کنند و در صورت تایید و امضای مدیریت به مرخصی بروند. غایب محسوب می شوند و کارگران در پایان ماه 100 هزار تومان جریمه می شوند.

قانون سوم:

از آنجایی که مشتری رئیس است حتی اگر مشتری اشتباه کند پرسنل حق بدرفتاری با مشتری را ندارند بلکه موظفند با رفتار حرفه ای مشتری را به آرامش دعوت کنند مجازات بدرفتاری با مشتری اخراج است. .

قانون چهارم:

کارکنان باید قبل از شروع روز کاری لباس و آرایش خود را بپوشند.

فرمان پنجم:

پرسنل مجاز به پوشیدن دستبند یا خلخالی که در گوش مشتری صدا ایجاد می کند را ندارند، این کار برای راحتی مشتری انجام می شود.

قانون ششم:

هیچ یک از همکاران حق صحبت با یکدیگر را ندارند. در صورت مشاهده با آنها برخورد می شود.

قانون هفتم:

استفاده از تلفن همراه در زمان حضور مشتری در سالن ممنوع است و فقط در زمان استراحت می توانید از تلفن همراه استفاده کنید.

قانون هشتم:

هیچ یک از کارکنان مجاز به بحث در مورد مسائل مذهبی، سیاسی یا جنسی در سالن با کارکنان یا مشتریان نیستند.

قانون سیری ناپذیر

تمیز، مرتب و خوشبو باشد. هنگام ورود به سالن حتما به بوی بدن و دهان خود توجه کنید.

قانون دهم:

نظافت سالن بر عهده کلیه کارکنان سالن می باشد.

قانون یازدهم:

سیگار کشیدن در سالن ممنوع است.

قانون دوازدهم:

تعقیب سایر مشتریان آنلاین ممنوع است.

قانون سیزدهم

یک آرایشگر تنبل می تواند بر کار تیم تأثیر منفی بگذارد.

از آنجایی که یک نفر همیشه باید کاستی های شخص دیگری را جبران کند و نگذارد آن شخص شما باشید، این که به عنوان یک آرایشگر تنبل دیده شوید آبروی شما را می برد و ارزش آرایشگاه شما را پایین می آورد.

قانون چهاردهم:

کارکنان موظفند قبل از ترک سالن موهای خود را تمیز کنند.

قانون 15:

کاسه رنگ خود را برای تمیز کردن دیگران نگذارید.

قانون شانزدهم

کارکنان حق ندارند جلوی مشتریان فحش دهند و در مورد زندگی شخصی آنها صحبت کنند.

قانون هفدهم:

کارمندان حق ندارند مشتری را برای پاداش به تاخیر بیندازند.

این اقدامات و رهنمودها با همکاری پرسنل و متخصصان سالن زیبایی، بهبود روابط بین کارکنان و مشتریان را تضمین می کند و به محیطی مناسب برای ارائه خدمات زیبایی تبدیل می شود.

آهنگ جدید مجید خراطها به نام «به خودت میای میبینی دیگه نیستم تو اتاقم»

متن آهنگ مجید خراطها به خودت میای میبینی دیگه نیستم تو اتاقم

آهای آهای آهای نگو این تقدیر ما بود

نگو کارما بود جدایی این جدایی کار‌ما بود

آهای آهای آهای یه روزی میای سراغم

به خودت میای میبینی دیگه نیستم تو اتاقم


هیچی با خودم نبردم جز لباسام با اجازت

هرچی جا موندم بزن به زخم زندگی تازت

منکه باختمت ولی باز لااقل اون مفت نبازت


گفته بودم که نباشی یه فقیر کوچه گردم

ولی چند شبه تو کوچه یک قدم هم طی نکردم

خب دل رفتن ندارم بگی برگرد ‌برمیگردم


یالان یالان یالان سنی سومدیم یالان

کیزگین بیرانیندا سویلدین یالان

سنی سومدیم یالان


آهنگ جدید مجید خراطها به نام «به خودت میای میبینی دیگه نیستم تو اتاقم»

آشنایی با شرکت روزمونت


به گزارش سایت ایران آبزرور. Rosemount یکی از معتبرترین برندها در تولید تجهیزات اندازه گیری و کنترل فرآیندهای صنعتی است. این شرکت عمدتاً در زمینه تولید سنسورها، فشار، دما، ترانسمیترهای جریان و سایر تجهیزات مرتبط با ابزار دقیق در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، فولاد، آب و فاضلاب، تولید برق و سایر صنایع فعالیت دارد. برای خرید محصولات روزمونت به سایت نمایندگی روزمونت در ایران مراجعه فرمایید.

محصولات Rosemount به عنوان یکی از بهترین و به روزترین فناوری ها در زمینه اندازه گیری فیزیکی و پارامترهای فرآیند شناخته می شوند. سنسورها و فرستنده‌های Rosemount معمولاً در فرآیندهای صنعتی برای اندازه‌گیری و تأیید دقیق پارامترهای فشار، دما و جریان استفاده می‌شوند.

گلاب حمام

محصولات این شرکت اغلب در زمینه های فشار، دما، جریان و سایر پارامترهای فیزیکی فرآیندهای صنعتی استفاده می شود. در زیر چند نمونه از محصولات Rosemount آورده شده است:

ترانسمیترهای فشار: از ترانسمیترهای فشار Rosemount برای اندازه گیری فشار در فرآیندهای صنعتی استفاده می شود. این فرستنده ها از فناوری های مختلفی مانند فناوری پیزوالکتریک و سنسورهای دیگر برای اندازه گیری فشار استفاده می کنند.

فرستنده فشار یک دستگاه الکتریکی است که برای اندازه گیری و انتقال اطلاعات فشار در یک فرآیند یا سیستم صنعتی استفاده می شود. این فرستنده ها بر اساس فناوری های مختلف و با استفاده از سنسورهای فشار متفاوت کار می کنند. ترانسمیترهای فشار عمدتاً در صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی، خودروسازی، صنایع غذایی و آشامیدنی، سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع، صنعت داروسازی و سایر صنایع فرآیندی استفاده می شوند.

https://www.didbaniran.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-108/176757-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA

ویژگی ها و قابلیت های ترانسمیترهای فشار عبارتند از:

1. سنسور فشار: فرستنده های فشار از سنسورهای مختلفی مانند سنسورهای پیزوالکتریک، سنسورهای میکروالکترونیک یا سنسورهای پیزومتریک برای اندازه گیری فشار استفاده می کنند.

2. دقت بالا: ترانسمیترهای فشار معمولاً در فرآیندهای صنعتی برای ارائه اندازه گیری دقیق فشار در دقت بالا و استانداردهای صنعتی ارائه می شوند.

3. محدوده اندازه گیری: این فرستنده ها معمولا دارای محدوده اندازه گیری وسیعی هستند تا بتوانند فشارهای مختلف را اندازه گیری و انتقال دهند.

4. مقاومت در محیط های صنعتی: ترانسمیترهای فشار عموماً برای استفاده در محیط های سخت و صنعتی طراحی می شوند و از مواد مقاوم در برابر شرایط مختلف مانند رطوبت، گرد و غبار و شرایط دمایی مختلف استفاده می کنند.

5. رتبه بندی ولتاژ خروجی: فرستنده های فشار معمولاً دارای یک درجه ولتاژ هستند که می تواند جریان (میلی آمپر یا آمپر) یا ولتاژ (ولت یا میلی ولت) باشد.

2. مبدل های حرارتی: محصولات Rosemount در زمینه مبدل های حرارتی نیز بسیار محبوب هستند. از این فرستنده ها برای اندازه گیری دماهای مختلف محیط از جمله صنایع نفت و گاز و صنایع شیمیایی استفاده می شود. یکی دیگر از برندهای محبوب در این بخش E+H است.

فرستنده دما یک دستگاه الکترونیکی است که برای اندازه گیری دما در یک فرآیند یا سیستم صنعتی استفاده می شود. این فرستنده ها اطلاعات دما را به سیگنال الکتریکی یا دیجیتال تبدیل کرده و به سیستم کنترل یا نمایش مناسب ارسال می کنند. ترانسمیترهای دما عمدتاً در صنایع نفت و گاز، شیمیایی، خودروسازی، ارتباطات، مواد غذایی و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی ها و عملکرد سنسورهای دما عبارتند از:

1. سنسور دما: فرستنده های دما از سنسورهای مختلفی مانند سنسورهای مقاومت (مانند PT100 یا PT1000)، ترموکوپل ها (مانند ترموکوپل های نوع K یا J) یا سنسورهای نیمه هادی (مانند سنسورهای دما) برای اندازه گیری دما با ترانزیستورهای سیلیکونی استفاده می کنند.

2. دقت بالا: فرستنده های دما به طور کلی در ارائه اطلاعات دقیق دما بسیار دقیق هستند.

3. محدوده اندازه گیری: فرستنده ها معمولاً برای اندازه گیری در محدوده وسیعی از دما طراحی می شوند.

4. مقاومت در محیط های صنعتی: رادیاتورها برای مقاومت در برابر شرایط محیطی مختلف از جمله رطوبت، گرد و غبار و شرایط دمایی متفاوت طراحی شده اند.

5. خروجی نشانگر الکتریکی یا دیجیتال. سنسورهای دما ممکن است یک خروجی نشانگر الکتریکی (به عنوان مثال میلی ولت یا آمپر) یا دیجیتال (مانند پروتکل هایی مانند 4-20 میلی آمپر، HART، فونداسیون فیلدباس، مدباس و غیره) داشته باشند. فرستنده های دما متناسب با نیازهای خاص فرآیند یا صنعت انتخاب می شوند. برندهای معروفی مانند Rosemount، Siemens، Endress+Hauser و ... سنسورهای دمایی با کیفیت و قابل اعتماد تولید می کنند. از این محصول در تولید پمپ های لئو استفاده می شود.

3. فرستنده جریان: Rosemount فرستنده های جریان را برای اندازه گیری دقیق جریان مایع و گاز در خطوط لوله و فرآیندهای صنعتی ارائه می دهد.

فرستنده جریان یک دستگاه الکترونیکی است که برای اندازه گیری جریان در یک فرآیند یا فرآیند استفاده می شود. این فرستنده ها اطلاعات جریان الکتریکی را به سیگنال الکتریکی یا دیجیتال تبدیل کرده و به کنترل یا نمایشگر مناسب منتقل می کنند. ترانسفورماتورهای جریان اغلب در نیروگاه ها، فرآیندهای صنعتی، خودروسازی و صنایع مختلف استفاده می شوند.
https://www.didbaniran.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-108/177015-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%87مشخصات و عملکرد فرستنده جریان عبارتند از:

1. سنسورهای جریان: فرستنده های جریان با استفاده از حسگرهای مختلف مانند مقاومت ها (مانند مارپیچ)، حسگرهای الکترومغناطیسی (مانند سنسورهای اثر هال) یا حسگرهای حرارتی (مانند سنسورهای دیود حرارتی) جریان را اندازه گیری می کنند.

2. دقت بالا: فرستنده های جریان معمولا دقت بالایی برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد جریان الکتریکی دارند.

3. اندازه گیری اندازه گیری: این فرستنده ها عموما برای اندازه گیری جریان در محدوده وسیعی طراحی شده اند.

4. مقاومت در یک محیط صنعتی: هادی های قدرت برای مقاومت در برابر شرایط مختلف محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار و شرایط دمایی مختلف طراحی شده اند.

5. سیگنال الکتریکی یا دیجیتال: فرستنده های جریان می توانند سیگنال الکتریکی (مانند میلی ولت یا آمپر) یا دیجیتال (پروتکل های 4-20 میلی آمپر، هارت، بنیاد فیلدباس، مدباس و غیره) داشته باشند.

بسته به نیازهای خاص فرآیند یا صنعت، از دبی سنج ها با اندازه گیری های دقیق و مطمئن استفاده می شود. برندهای معروفی مانند زیمنس، اندرس+هاسر، ABB و ... فرستنده های جریان با کیفیت و قابل اعتماد تولید می کند.

4. سنسورهای اندازه گیری. Rosemount همچنین طیف وسیعی از سنسورها را برای اندازه گیری پارامترهای فیزیکی مختلف ارائه می دهد.

سنسور اندازه گیری وسیله ای الکترونیکی یا مکانیکی است که برای اندازه گیری یک مشخصه فیزیکی خاص و تبدیل آن به سیگنال الکتریکی یا مکانیکی طراحی شده است. از این سنسورها در صنایع مختلف برای کنترل و اندازه گیری پارامترهای مختلف استفاده می شود. در زیر چند نوع رایج سنسور را پیشنهاد می کنم:

1. سنسورهای دما: این سنسورها برای اندازه گیری دما در محیط های مختلف مانند تولید، پزشکی، خودرو، الکترونیک و غیره استفاده می شوند. انواع مختلفی از دماسنج ها از جمله مقاومتی (مانند PT100)، ترموکوپل ها (مانند ترموکوپل های نوع K) و سنسورهای نیمه هادی وجود دارد.

2. سنسورهای فشار: این سنسورها برای اندازه گیری فشار یا خواص مربوط به فشار در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز، خودروسازی، غذایی و دارویی و ... استفاده می شود. سنسورهای پیزوالکتریک، سنسورهای اندازه گیری فشار و سنسورهای غشایی از مهمترین انواع سنسورهای فشار هستند.

3. سنسورهای جریان: از سنسورهای جریان برای اندازه گیری سرعت و حجم جریان مایع یا گاز استفاده می شود. سنسورهای الکترومغناطیسی، سنسورهای اولتراسونیک و سنسورهای حرارتی از مهمترین نمونه های این دسته از سنسورها هستند.

4. سنسورهای نور: از این سنسورها برای اندازه گیری نور و تبدیل آن به سیگنال الکتریکی استفاده می شود. این سنسورها در دستگاه های عکاسی، اتوماسیون روشنایی و دستگاه های نورسنجی استفاده می شوند.

5. سنسورهای رطوبت: از این سنسورها برای اندازه گیری میزان رطوبت در محیط های مختلف استفاده می شود. سنسورهای مقاومتی، حسگرهای خازنی و حسگرهای پلیمری از انواع مختلف سنسورهای رطوبت هستند.

سنسورهای رطوبت دستگاهی برای اندازه گیری میزان رطوبت هوا (نسبت بخار آب به حجم هوا) در محیط های مختلف هستند. این حسگرها در زمینه های مختلفی از جمله الکترونیک، کشاورزی، پزشکی، محیط زیست و فناوری استفاده می شوند. نوع سنسور رطوبت بسته به روش اندازه گیری و تکنولوژی مورد استفاده ممکن است متفاوت باشد. در زیر برخی از انواع رایج سنسورهای رطوبت آورده شده است:

1. سنسورهای رطوبت مقاومتی: این سنسورها بر اساس تغییر مقاومت الکتریکی مواد جاذب در پاسخ به تغییرات رطوبت کار می کنند. تغییر در مقاومت به عنوان شاخص رطوبت عمل می کند.

2. سنسورهای رطوبت کندانسور: این نوع سنسورها بر اساس تغییر ظرفیت ذرات معلق نسبت به رطوبت هوا کار می کنند. تغییر پتانسیل به عنوان شاخص تغییر رطوبت استفاده می شود.

3. سنسورهای رطوبت پلیمری: این سنسورها از پلیمرها به عنوان سنسورهای جذب رطوبت استفاده می کنند. تغییرات در خواص الکتریکی یا مکانیکی پلیمر به عنوان شاخص ترشوندگی عمل می کند.

4. سنجش رطوبت نوری (Optical Humidity Sensing): این سنسورها از تغییرات کیفیت نور در تماس با رطوبت برای اندازه گیری رطوبت استفاده می کنند.

5. سنسورهای رطوبت ترمیستور: این سنسورها از تغییر مقاومت یک ترمیستور به عنوان نشانگر رطوبت استفاده می کنند.

انتخاب نوع مناسب سنسور رطوبت به نیازهای خاص و شرایط استفاده شما بستگی دارد. همچنین در صورت نیاز به دقت بالا یا کار در شرایط محیطی خاص باید به مشخصات فنی سنسور و محیط کار آن توجه کرد.

آهنگ جدید حمید هیراد به نام «حوای سر به راه من روی زمین خدای من»

متن آهنگ حوای سر به راه من روی زمین خدای من حمید هیراد


حوای سر به راه من روی زمین خدای من کسی شبیه ما نمیشه دوزخ به چشمت آمد و زمان ما سر آمده و اینجا بهشت ما نمیشه چیکارت کنم رفتی و دیگه هیچ خبر از تو ندارم یه سیبو چیدی و من بیقرار بیقرار بیقرارم چرا دووم بیارم بی تو چرا دووم بیارم نیمه ی گمشده ام کجای این دنیایی سیب ها را همه چیدند پس تو کی می آیی یادم افتاد که تو حوا شدی و من آدم آدمت بودم از آن روز که تو میفرمایی

https://musicdel.ir/single-tracks/165262/

آموزش ساخت گروه | Group در اکتیودایرکتوری و مفهوم Security Group

چگونه در اکتیودایرکتوری گروه بسازیم؟ چگونه در گروه های اکتیودایرکتوری عضو شویم؟ در این مقاله شما را با مفهوم گروه های امنیتی یا Security Groups آشنا می کنم . در قسمت آموزش ساخت کاربر در اکتیودایرکتوری به شما آموزش دادیم که چگونه با استفاده از کنسول Active Directory Users and Computers حسابهای کاربری را ایجاد و مدیریت کنید . در این مقاله در خصوص مبحث گروه ها در اکتیودایرکتوری صحبت خواهیم کرد .

در محیط دامین وجود حسابهای کاربری بسیار ضروری و حیاتی است ، در حقیقت هر کاربر یک شناسه منحصر به فرد در شبکه شما محسوب می شود و این بدین معناست که شما میتوانید تمامی فعالیت های یک کاربر را در سطح شبکه پیگیری و شناسایی کنید . همچنین شما میتوانید برای هر کاربر سطوح دسترسی مناسبی جهت دسترسی به سرویس ایمیل و یا سرویس های دیگر مورد نیاز نیز تعریف کنید و تمامی آنها را در یک جا مدیریت و نگهداری کنید .

گروه در اکتیودایرکتوری

ممکن است که تعریف سطوح دسترسی برای هر کاربر کاری بسیار خوب به نظر برسد اما همیشه و در همه شرایط قابل پیاده سازی نیست . ایجاد و نگهداری کاربران کار بسیار زمانگیری برای شما محسوب می شود . تصور کنید در سازمانی هستید که هزاران کاربر دارد و شما مجبور هستید تنظیمات خود را برای هر یک از این کاربران بصورت جداگانه ایجاد کنید ، بطور یقین اینکار بسیار زمانگیر خواهد و دشوار خواهد بود . ایده من این است که حتی اگر شبکه کوچکی را مدیریت میکنید ، طوری آنرا مدیریت کنید که انگار یک شبکه بزرگ را مدیریت میکنید .

برای یادگیری مفاهیم و مباحث اولیه اکتیودایرکتوری و شبکه ، یادگیری دوره آموزش نتورک پلاس توصیه می شود

دلیل اینکار این هست که همیشه شبکه های در حال بزرگتر شدن و گسترش پیدا کردن هستند و بنابراین شبکه کوچک شما نیز به زودی ممکن است تبدیل به یک شبکه بسیار بزرگ شود . استفاده از روش های مدیریتی درست و پیشبینی آینده می تواند شما را در مدیریت این شبکه بزرگ که ممکن است بعد ها کابوس شبانه شما شود بسیار کمک کند .آموزش لینوکس ، در تجربه ای که در شبکه سازمان ها و نهاد های مختلف در کشور داشته ام ، یقین دارم که دنیای فناوری اطلاعات دنیایی است که همه روزه در حال پیشرفت و به روز رسانی است و شما نیز از این قضیه استثناء نیستید ، بایستی با عمل روز جلو بروید و دنیای واقعی کار را تجربه کنید .

سالها پیش در یک سازمانی که مرتبط با تامین اجتماعی بود در زمینه شبکه فعالیت میکردم ، شبکه این سازمان در ابتدا بسیار کوچک بود . شاید حداکثر 50 عدد سیستم در این شبکه وجود داشت ، خانمی که در آنجا به عنوان مدیر شبکه فعالیت میکرد شبکه را طوری طراحی کرده بود که صرفا همدیگر را ببینند و هیچگونه مدیریتی بر روی این شبکه وجود نداشت ، این خانم نه تنها دانش لازم را برای مدیریت این شبکه نداشت بلکه علاقه ای به نظم دادن به این فرآیند نیز از خود نشان نمی داد . در این شبکه هر کاربر مدیر سیستم خود بود و امنیت هر کامپیوتر بر اساس میزان دانشی بود که هر کاربر در خصوص کامپیوتر دارد .

البته در آن زمان نیاز چندانی نیز به مدیریت این سیستم وجود نداشت جون تعداد کاربران زیاد نبود و نیازی هم به اینکار احساس نمی شد . مدیریت کاربران و سطوح دسترسی بسیار ساده و راحت انجام می شد . بعد از گذشت تقریبا دو سال از ماجرا در حدود 200 عدد کامپیوتر به شبکه این سازمان اضافه شد و دیگر نمیتوانستیم بگوییم شبکه کوچک است . بعد از گذشت تنها 4 سال بیش از هزار کامپیوتر در این شبکه وجود داشت !!!!

خوب تصور کنید که در چنین شبکه ای قرار گرفتین ، میبینید که چقدر راحت تبدیل به یک کابوس شبانه شد ؟ ممکن است برخی از این مکشلاتی که در اثر بزرگ شدن شبکه به وجود می آیند بر اثر مشکلات سخت افزاری باشند اما بیشترین مشکل در خصوص عدم توانایی لازم در مدیریت کاربران این شبکه بوجود خواهد آمد .

تصور کنید که در این شبکه که هزاران کاربر دارد حتی برای تعریف دسترسی برای کاربران یک قسمت بایستی همه آنها را تک تک مدیریت و تعیین دسترسی کنید . !!!! فاجعست !!! گسترده شدن هر چه بیشتر شبکه شما در صورتیکه نقشه مشخصی برای مدیریت کاربران خود نداشته باشید به معنای واقعی خانمان بر انداز است !!!! نمی گویم تصور کنید چون نمیتوانید تصور کنید که چه مشکلاتی بوجود خوهد آمد .

همانطوری که اشاره کردم تنظیمات شبکه و امنیت بر اساس هر کاربر در شبکه انجام می شد . این بدین معناست که اگر مسئول یکی از قسمت های سازمان پیش شما بیابد و بگوید می خواهم بدانم چه کسی به این فایل در شبکه دسترسی داشته است .

برای یادگیری دوره های مهندسی شبکه مایکروسافت ، یادگیری دوره آموزشی MCSA به شدت توصیه می شود

شما مجبور هستید که تک تک کاربران شبکه را بایستی چک کنید که چکاری انجام داده اند . اگر تعداد کاربران شبکه شما کمتر از 100 تا باشد شما براحتی 20 دقیقه زمان نیاز خواهید داشت تا متوجه شوید که چه کسی به منبع مورد نظر دسترسی داشته است ، اگر 1000 کاربر داشتید چطور ؟ اگر درخواست ها بیش از 10 درخواست در طی روز باشد چطور ؟

کلا کار را تعطیل کرده و فقط اینکار را انجام دهید . تمامی مشکلاتی که تا بحال در مورد آنها بحث کردیم در صورت استفاده از گروه ها مرتفع خواهند شد . نکته ساده اما اساسی در ساختار گروه ها این است که گروه ها میتوانند شامل چندین کاربر باشند و کاربران در آنها عضو شوند .

شما به جای اینکه به تک تک کاربران سطوج دسترسی بدهید کافیست به گروهی که کاربر در آن عضویت دارد دسترسی مورد نیاز را بدهید و این دسترسی به کاربران آن گروه اعمال خواهد شد . در این حالت کافیست مطمئن شوید که کاربر عضو فلان گروه است و همین باعث می شود که دسترسی های آن گروه به وی اعمال شود .

شاید یک مقدار مبهم به نظر برسد اما برای اینکه برای شما بهتر این موضوع درک شود من روش این کار را برایتان توضیح میدهم . فرض کنید که بر روی یکی از فایل سرور های شما پوشه ای به نام Data قرار گرفته است .به جای اینکه بیایبم و به تک تک کاربران برای آن پوشه دسترسی بدهیم به جای اینکار یک گروه ایجاد می کنیم .

برای اینکار کنسول معروف Active Directory Users and Computers را باز میکنیم ، در Container به نام Users راست کلیک کرده و NEw و سپس Group را انتخاب می کنیم . در این قسمت شما شکلی شبیه شکل الف را مشاهده خواهید کرد ، در ساده ترین حالت شما باید یک نام برای گروه خود انتخاب کنید . برای راحتی کار اسم گروه را Data میگذاریم ، نامگذاری را بر اساس نوع کاربرد تعیین کنید . در حال حاضر در خصوص نوع گروه که چگونه باشد فکر نکنید و پیشفرض را در نظر بگیرید . در مورد گروه ها و انواع آنها بصورت کامل در مقاله بعدی صحبت خواهم کرد .

ایجاد گروه در اکتیودایرکتوری

شکل الف : یک نام برای گروه خود انتخاب کنید

بعد از اینکه OK را زدید ، گروه مورد نظر در Container با نام Users مشابه شکل ب ایجاد خواهد شد . دقت کنید که آیکن گروه دارای دو عدد سر است که نمایانگر این است که شیء از نوع گروه است و اگر یک سر داشت شیء از توع کاربر است .

ایجاد گروه در اکتیودایرکتوری

شکل ب : گروه Data در اینجا ساخته شده است .

بر روی گروهی که ساخته اید دوبار کلیک کنید و یا وارد Properties این گروه شوید . در قسمت Members شما اعضای این گروه را می توانید مشاهده کنید و با استفاده از گزینه Add می توانید کاربران خود را به این گروه اضافه کنید . حسابهای کاربری که شما به این گروه اضافه میکند را اعضای گروه می نامند .شما می توانید تب Members را در شکل ج مشاهده کنید .

ایجاد گروه در اکتیودایرکتوری

شکل ج : تب Member تمامی اعضای این گروه را به شما نمایش خواهد داد

حالا زمان آن رسیده که گروه را وارد کار عملیاتی کنیم . بر ایانکار کافیست بر روی پوشه Data راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنیم . به تب Security رفته و بر روی گزینه Add کلیک کنید . در این لحظه نام گروه مورد نظر را وارد کرده و بعد OK را بزنید . شما الام می توانید دسترسی های مورد نظر خود را به این گروه بدهید .

بعد از اینکه دسترسی های مورد نیاز گروه را به آن دادید کافیست کلید OK یا Apply را بزنید تا تنظیمات شما اعمال شود . همانطور که در شکل د مشاهده میکنید ، تعدادی دسترسی وجود دارند که بصورت پیشفرض به گروه اعمال شده اند . بهتر این است که کلیه این دسترسی های پیشفرض را حذف کرده و از نو همه دسترسی ها را تعیین کنید ، دلیل اینکار این است که شما را از دادن دسترسی اتقاقی به افراد غیر مصون نگه می دارد .

ایجاد گروه در اکتیودایرکتوری

شکل د : گروه Data به سطوح دسترسی مربوط به پوشه Data اضافه شده است

به خاطر دارید که چقدر دشوار بود برای اینکه بخواهید بفهمید که چه کاربردی با چه سطح دسترسی به پوشه مورد نظر متصل شده است ؟ خوب وقتی پای گروه ها به میان میاید این فرآیند بسیار ساده خواهد شد . شما برای اینکه متوجه شوید چه کاربرانی به پوشه دسترسی دارند کافیست بررسی کنید که چه کسانی عضو این گروه هستند .

شما براحتی با بررسی اعضای گروه که در شکل ج مشاهده کردید میتوانید دسترسی های آنها را به پوشه بررسی کنید . اگر کاربران دیگری نیاز به دسترسی به پوشه مورد نظر را داشته باشند شما به سادگی میتوانید آنها را در گروه Data قرار داده و خیالتان راحت باشد که دسترسی های مجاز را تنها با این کار ساده به وی داده اید . در غیر اینصورت بایستی تک تک کاربران را در قسمت Security برای پوشه و سیستم تعریف میکردید .

کاربردهای پرینترهای جوهرافشان


چاپگرهای جوهرافشان برای ایجاد تصاویر، قطرات ریز جوهر را روی کاغذ تزریق می کنند. در ادامه عکس های او را ببینید. مهم نیست که کجا این مقاله را می خوانید، نکته اصلی این است که احتمالاً یک چاپگر در نزدیکی خود دارید و اگر چاپگر جوهرافشان باشد، بسیار خوش شانس خواهید بود. پرینترهای جوهرافشان از زمان معرفی آنها در نیمه دوم دهه 1980، عملکرد و محبوبیت خود را افزایش داده اند، در حالی که قیمت ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

پرینتر جوهر افشان چاپگری است که قطرات بسیار کوچکی از جوهر را روی کاغذ می‌ریزد تا یک تصویر ایجاد کند. اگر تا به حال دیده اید که یک تکه کاغذ از چاپگر جوهرافشان بیرون می آید، دیده اید:

قطرات بسیار کوچک هستند (به طور متوسط ​​بین 50 تا 60 میکرون). آنقدر کوچک که ضخامت آنها کمتر از موی انسان (۷۰ میکرون) است.

این نقاط بسیار جمع و جور هستند و رزولوشن 720 x 1440 dpi دارند

این نقاط رنگ های مختلفی دارند که با هم ترکیب می شوند و تصاویری با کیفیت بالا تولید می کنند.

در این مقاله در مورد قسمت های مختلف چاپگر رنگی و نحوه کار این اجزا برای ایجاد تصاویر خواهید خواند. همچنین با مخزن جوهر و کاغذهای مخصوص مورد استفاده در برخی از چاپگرهای رنگی آشنا خواهید شد. ابتدا، ایده خوبی است که نگاهی گذرا به فناوری های مختلف چاپگر بیندازید.

رابطه ای و غیر رابطه ای

چندین فناوری مهم در چاپگرها وجود دارد. این فناوری ها را می توان به دو گروه تقسیم کرد که هر کدام شامل چندین نوع هستند.

تماس: این چاپگرها روشی مبتنی بر کاغذ برای ایجاد تصاویر روی کاغذ دارند. دو نوع تکنیک پیوند وجود دارد:

چاپگر ماتریس نقطه ای (سوزن چاپگر): در این نوع فناوری از سوزن های کوچکی برای ضربه زدن به نواری که با جوهر تماس می گیرد استفاده می شود و باعث حرکت کاغذ در محل تماس با جوهر می شود.

چاپگر کاراکتر: چاپگرهای کاراکتر اساساً ماشین‌های تحریر کامپیوتری هستند. آنها یک توپ یا میله هایی با کاراکترهای خاص (حروف و اعداد) بر روی سطح دارند. کاراکتر مورد نظر روی نوار جوهر ضربه زده و تصویری از کاراکتر به صفحه نمایش منتقل می شود. چاپگرهای حروف برای چاپ متن سریع و دقیق هستند، اما برای استفاده در مناطق دیگر محدود هستند.

تصویر زیر: چاپگر لیزری Holt Packard 4050T

بدون تماس: این نوع چاپگر آوافرهنگ هنگام ایجاد تصاویر با کاغذ تماس پیدا نمی کند. چاپگرهای جوهر افشان در این دسته قرار می گیرند و این دسته شامل چاپگرهای زیر می شود:

چاپگر جوهرافشان: نوع چاپگری که در این مقاله توضیح داده شده است، از نازل هایی استفاده می کند تا قطرات جوهر را مستقیماً روی کاغذ قرار دهد.

چاپگرهای لیزری: این چاپگرها از جوهر خشک (تونر)، الکتریسیته ساکن و گرما برای پاشیدن جوهر روی کاغذ استفاده می کنند.

چاپگر جوهر جامد: این چاپگرها از جوهر پارافین مانندی استفاده می کنند که ذوب می شود و روی کاغذ متمرکز می شود و آن را اعمال می کند.

چاپگرهای تصعید رنگی: چاپگرهای تصعید رنگی دارای ورق شفافی هستند که شبیه یک لایه پلاستیکی شفاف با رنگ های خاکستری، زرد، آبی و قرمز به هم چسبیده است. رنگ های جامد در چاپگرها بر اساس چهار رنگ اصلی استفاده می شود: فیروزه ای، جوهر قرمز، زرد و سیاه (CMYK). هد چاپ بسته به رنگ مورد نیاز از عناصر گرمایشی در دماهای مختلف استفاده می کند. رنگ تبخیر می شود، به سطح صیقلی کاغذ نفوذ می کند و به حالت جامد باز می گردد. برای چاپ هر رنگ، چاپگر از کاغذ عبور می کند و به تدریج تصویر را کامل می کند.

چاپگر موم حرارتی: فناوری چاپ موم حرارتی مشابه تکنولوژی تصعید رنگ یا جوهر جامد است. از نوارهای متناوب رنگ های آبی، سبز، زرد، قرمز و سیاه (CMYK) استفاده کنید. روبان با یک سری سوزن های کوچک گرم شده جلوی سر چاپ حرکت می کند. این سوزن پارافین را ذوب می کند و باعث چسبیدن آن به قسمت سخت کاغذ می شود.

در مورد طرز تهیه نان


بهبود دهنده های نان برای بهبود بافت نان (پخت، نرمی نان)، رنگ، طعم و ترکیب استفاده می شود. نانوا مجبور است هر روز نان تازه تحویل دهد و با استفاده از مواد مکمل از مشکلات در فرآیند پخت بکاهد.

بهبود دهنده‌های نان به نانوا اجازه می‌دهند تا پیچیدگی فرآیند پخت نان (خمیر، استراحت اولیه نان، آماده‌سازی، تخمیر نهایی، پخت، خنک‌سازی) را با سهولت وزن کردن، حتی زمانی که با طیف گسترده‌ای از نان‌ها مواجه می‌شود، انجام دهد. . یکنواختی ایجاد کنید.

چرا از بهبود دهنده های نان استفاده می کنیم؟


تقریباً هر نانوای سنتی و صنعتی هنگام پختن نان های زیادی و تهیه دستور پخت های متوالی از طیف محدودی از ابزارها استفاده می کند. اگر در یک خمیر مشکلی پیش بیاید (مثلاً خمیر خیلی چسبنده باشد، حجم نداشته باشد، تیره باشد یا هنگام برش مشکل ایجاد کند)، خط تولید آسیب می بیند.

این باعث از دست رفتن زمان تولید می شود و نانوایی نمی تواند سفارشات را به موقع تحویل دهد. در نانوایی های کوچکتر، زمان بین پخت و فروش نان اغلب کمتر از 24 ساعت است. مشکلات خط تولید می تواند هم برای نانوا و هم برای مشتری فاجعه بار باشد. آن روز از دست رفته است و در آن مرحله باید برای روز بعد آماده شوید.

نام های جایگزین برای بهبود دهنده های نان موجود در صنعت پخت عبارتند از:

نرم کننده های خمیر به طور خاص به این واقعیت اشاره دارند که مواد افزودنی رئولوژی خمیر را تغییر می دهند.

کمک به تخمیر بهتر

عوامل اکسید کننده نقش مهم تری در تشکیل شبکه گلوتن در جو دارند.

مواد افزودنی که معمولاً برای مواد خاصی استفاده می شود.

تقریباً هر ماده ای که به خمیر آرد و آب اضافه شود تأثیر بهتری خواهد داشت. به عنوان مثال افزودن مخمر باعث بهبود نرمی و طعم نان می شود، در حالی که نمک عملکرد خمیر آرد گندم و طعم نان پخته را تغییر می دهد. با این حال، اصطلاح بهبود دهنده نان در حال حاضر معمولاً محدود به موادی است که معمولاً در مقادیر بسیار کمتر از مخمر یا نمک برای افزایش تولید گاز یا احتباس گاز در خمیر، حفظ نرمی بافت نان و ایجاد بافت بهتر، اضافه می شود. رنگ سفیدتر .

برخی از رایج ترین مواد مورد استفاده در بهبود دهنده نان در زیر ذکر شده است. افزودن تعداد زیادی نان آنزیمی، رئولوژی خمیر را تغییر می‌دهد و پردازش خمیر را آسان‌تر می‌کند، اما اندازه نان را نیز بهبود می‌بخشد. این نشانه ای از نگهداری بهتر گاز در داخل پارچه است.

کمک به فرآوری آرد: تهیه آنزیم های فعال مانند آرد مالت، a-amylase قارچی.

کمک به تولید گاز: آنزیم آمیلاز قارچی

کمک به حفظ گاز: عوامل اکسید کننده مانند اسید اسکوربیک و آنزیم اکسید کننده گلوکز و آنزیم لیپاز.

کمک به نرمی نان: امولسیفایرها و آنزیم مالتوژنیک آمیلاز

به بهبود رنگ بافت نان کمک می کند: آرد سویا

برای بهبود نان چه می کنند؟

امولسیفایرهای نانوایی برای بهبود نان مانند DATEM (E472e)، مونوگلیسرید (E471) و سدیم استئاروئیل لاکتیلات (SSL) بر کیفیت تولید، آرد و نرمی نان تأثیر مثبت دارند. این امولسیفایرها باعث می شود که گاز در حین ورز دادن و بالا آمدن خمیر گرفته شود و بافت زیبایی ایجاد کند. امولسیفایرها را می توان حذف کرد، اما حذف آنها گاهی اوقات "تحمل" خمیر را کاهش می دهد. این منجر به تفاوت کیفیت می شود و بر نحوه پخت نان تأثیر می گذارد. برخی از نانوایان می توانند امولسیفایرها را حذف کنند، برخی دیگر نمی توانند زیرا تجهیزات پخت آنها ضد آب نیست.

همچنین می توان از بهبود دهنده های نان پیشگامان شیمی برای کاهش میزان مواد دیگر مانند نمک استفاده کرد. نمک روی طعم تأثیر می گذارد، در حالی که خمیر کمتر چسبنده و خمیر بهتری ایجاد می کند. کاهش نمک، یکی از بهترین بهبود دهنده های نان، با استفاده از آنزیم ها و اسید اسکوربیک (ویتامین C؛ E300) قابل دستیابی است.

سیستئین و جایگزین های نشاسته الاستیک

یکی از موادی که برای نرم کردن و بهبود نان های مسطح استفاده می شود، سیستئین است. این باعث می شود خمیر راحت تر پخش شود. از لحاظ تاریخی، نانواها از سیستئین، یکی از بلوک های سازنده پروتئین، از منابع مختلف سیستئین استفاده می کردند. از جمله سیستئین (پر خوک یا پر اردک/پر مرغ) یا گیاهی

ویتامین C: اسید اسکوربیک

اسید اسکوربیک یک ماده خام مهم است که در بهبود نان، بهبود خواص خمیر و حجم نان استفاده می شود. اسید اسکوربیک با پروتئین موجود در خمیر واکنش می دهد و شبکه ای تشکیل می دهد که می تواند حباب های گاز را در حین پخت به دام بیندازد. این شبکه انسجام بهتر، چسبندگی و حجم کمتر نان را تضمین می کند. سایر بهبود دهنده های مهم نان امولسیفایرها و صمغ های فوق الذکر (E412) و صمغ زانتان (E415) هستند.

با توجه به تقاضای زیاد مصرف کنندگان و مصرف کنندگان بهبود دهنده های نان بدون E (و در نتیجه محصولات دارای برچسب تمیز)، طیف وسیعی از بهبود دهنده های نان بدون E ساخته شده است که شامل آنزیم ها می شود.

آرد سویای پرچرب فعال آنزیمی به عنوان یک ماده کاربردی (بهبود نان) در تولید نان از دهه 1930 استفاده شده است. اغلب به عنوان یک "حامل" برای سایر اجزای کاربردی توصیف می شود. از عوامل اکسید کننده معمولاً برای تسهیل افزودن مقادیر کم استفاده می شود، اما به عملکرد آنها کمک می کند.

آرد سویا سه عملکرد اصلی افزایش نان را انجام می دهد: ایجاد بافت برای نان سفید، کمک به حفظ گاز از طریق اکسیداسیون و افزایش مقدار آبی که باید به خمیر اضافه شود. دو عملکرد اول با عملکرد سیستم های آنزیمی طبیعی تولید می شوند، بنابراین استفاده از شکل فعال آنزیم آرد سویا مهم است.

آرد سویا سرشار از آنزیم لیپوکسیژناز است که نقش مهمی در سفید کردن پوست دارد. با کمک آنزیم ها، ترکیبات اکسیداسیون میانی که در طی تخمیر خمیر تشکیل می شوند، اکسیژن را از جو منتقل می کنند تا رنگدانه های کاروتنوئیدی زرد آن را سفید کنند. آرد و آرد سوخاری سفید شده با این مکانیسم سفیدتر می شوند.هرچه اکسیژن بیشتر باشد، اثر سفید کنندگی بیشتر است.

آرد سویا و سایر مواد در پخت کاربردهای دیگری پیدا کرده اند، مانند جایگزینی تخم مرغ با نان بدون گلوتن.

آنزیم آلفا آمیلاز نشاسته آرد آلوده را به قند تبدیل می کند و زمان تخمیر خمیر را کوتاه می کند. شکر تولید شده توسط مخمر استفاده می شود و دی اکسید کربن آزاد می شود. گاز آزاد شده در دمای فر منبسط می‌شود که به بزرگ‌تر، نرم‌تر شدن، راحت‌تر خوردن نان و غذای باکیفیت کمک می‌کند.

قند اصلی نشاسته که توسط آنزیم آلفا آمیلاز تبدیل می شود، در حین پخت به راحتی و به سرعت کاراملی می شود، حتی در دمای پایین، بنابراین رنگ نان تغییر می کند.

بنابراین، پختن نان برای مدت کوتاه‌تری به آن رنگ می‌دهد، اما پختن خمیر بیشتر از زمانی که رنگ آن طول می‌کشد، ماده سرطان‌زایی به نام آکریل آمید تولید نمی‌کند. بنابراین، آلفا آمیلاز به عنوان یک بهبود دهنده نان، تولید و مصرف نان سالم تری را ممکن می سازد.

یکی از آنزیم های مهم در بهترین نان، آنزیم مالتوژنیک آمیلاز است. آنزیم‌ها به طور طبیعی در آرد و سایر مواد وجود دارند، اما مقدار آنزیم‌ها از دسته‌ای از آرد به دسته دیگر متفاوت است و واکنش‌های طبیعی آنزیم‌ها یکنواخت نیستند و تهیه یک محصول سازگار تنها با مواد اولیه را دشوار می‌کند.

امروزه نانوایان می توانند از آنزیم های افزایش دهنده ماندگاری استفاده کنند تا نتایج ویژه ای مانند ماندگاری بیشتر و نرمی به دست آورند. با استفاده از بیوتکنولوژی مدرن می توان آنزیم های خاصی را با واکنش های خاص و قابل پیش بینی تولید کرد که منجر به تولید محصولات پایدار می شود.

آنزیم مالتوژنیک آمیلاز در انتهای زنجیره نشاسته عمل می کند و آن را به مالتوز تجزیه می کند و از این رو مالتوژنیک نامیده می شود. آمیلاز مالتوژنیک دمای بالاتری نسبت به آمیلاز قارچی دارد و عملکرد اصلی آن نشاسته ژلاتینه شده است.

برخلاف آمیلاز قارچی تاثیر کمی در افزایش حجم محصول دارد و تاثیر مثبتی در افزایش ماندگاری، افزایش نرمی نان، افزایش رطوبت نان و بهبود رنگ پوسته دارد. تأخیر در مفهوم بسیار مهم است. بنابراین، آنزیم‌های آمیلاز مالتوژنیک که به آنزیم‌های تازگی نیز معروف هستند، در نان‌ها و انواع نان‌های با بافت نرم، کروسان‌های بسته‌بندی، همبرگر، بریوش، شیرینی‌ها و به طور کلی محصولات بسته‌بندی شده با ماندگاری طولانی استفاده می‌شوند.

آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام «غلط کردم»

متن آهنگ مهدی احمدوند غلط کردم

ﺻﺪ ﺑﺎر اوﻣﺪی رﻓﺘﻰ ﺑﺪ ﻛﺮدی


ﻫﺮﭼﻰ ﺑﻬﺖ زﻧﮓ زدم رد ﻛﺮدی


وﻟﺖ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﻳﻪ روز ﻋﺸﻖ ﺑﻌﺪﻳﺘﻮ


ﻳﻪ روز ﻣﻨﻢ ﻣﻴﺎم واﺳﻪ ﻫﻤﺪردی


ﺗﻘﺼﻴﺮ ﻣﻨﻪ اﺻﻠﺎ ﺑﺪ ﻛﺮدمMusicdel | موزیکدل


ﻛﻮﺗﺎه اوﻣﺪم ﺗﻮرو ﺑﺪ ﻋﺎدت ﻛﺮدم


ﺑﺮو ﻫﻰ ﺗﻮ ﺑﻜﻨﻦ ﺟﻮن ﺑﻪ ﺟﻮﻧﺖ


راﺑﻄﻪ ی ﺟﺪﻳﺪﺗﻢ ﻧﻮش ﺟﻮﻧﺖ


ﻣﻦ ﻫﻤﻮﻧﻴﻢ ﻫﻤﻮﻧﻰ ﻛﻪ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﭘﺸﺖ ﺧﻄﺘﻮ


ﻣﻦ ﻫﻤﻮﻧﻴﻢ ﻣﺰاﺣﻢ ﻋﺎﺷﻘﻴﺎت ﺗﻮ ﭼﺘﺘﻮ


ﻣﻦ دﻳﮕﻪ وﻟﻰ اﻳﻦ دﻟﻮ ادب ﻛﺮدﻣﻮ


ﻣﻦ ﺧﻮدﻣﻮﻧﻰ ﺑﮕﻢ ﺧﻮدﻣﻮﻧﻰ ﺑﮕﻢ ﻏﻠﻄ ﻛﺮدم


ﻣﻦ دﻳﮕﻪ ﻳﻪ ﺷﺒﮕﺮدم ﻳﻜﻢ ﮔﺮﻳﻪ ﻳﻪ ﺷﺐ ﻛﺮدم


آروم ﺷﺪ دل ول ﻛﺮد اﻣﺎ ﻣﻦ ﺣﺎﻟﺎ دﻳﮕﻪ ﻳﻪ وﻟﮕﺮدم


ﻫﻤﻪ ﺳﻠﻮﻟﺎی ﻗﻠﺒﻢ ﻳﻬﻮ ﺷﻮرش ﻛﺮدن


ﻳﻪ در وا ﺑﻮد ﺗﻮ ﻗﻠﺒﻢ رو ﻋﺸﻖ دادم ﻛﻮرش ﻛﺮدن


ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺷﻜﺴﺖ ﻫﺎی ﻋﺸﻘﻰ درد داره


وﻟﻰ ﭘﺸﺘﺶ ﻳﻪ ﻋﺎﻟﻤﻪ درس داره


ﺗﻮ اون آدم دﻳﺮوز ﻧﻴﺴﺘﻰ


راﺑﻄﻪ ﻫﺎی ﺑﻌﺪی ﺗﺮس داره


ﻓﺮق داره دﻳﮕﻪ رﻓﺘﺎرت


ﺑﺎ آدﻣﺎی اﻃﺮاﻓﺖ


ﻣﻴﻔﻬﻤﻰ از اوﻧﺠﺎ ﻫﺮﻛﻰ دﻳﮕﻪ ﻋﺼﺒﻰ و ﭘﺮﻳﺸﻮﻧﻪ ﺣﻖ داره


ﻳﺎدﺗﻪ ﻛﻪ ﺑﺖ ﻣﻴﮕﻔﺘﻢ ﭼﻘﺪ ﺧﻮﺷﮕﻠﻰ ﻋﻴﻦ ﻣﺎﻫﻰ


ﺑﮕﻮ ﻧﻪ ﻳﻪ ﺑﺪی ﺗﻮ داﺷﺘﻰ ﺣﺎﻓﻈﺖ ﺻﻌﻴﻒ ﺑﻮد ﻋﻴﻦ ﻣﺎﻫﻰ


از اول زﻳﺮ آﺑﻰ و دروغ


ﺧﻴﺎﻧﺖ ﻧﻜﺮدی ﺗﻮ ﻣﻦ زﻳﺎد ﺟﺪی ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮدم


ﻳﻪ ﻓﺮﻗﻰ دارم ﻣﻦ ﺑﺎ ﻫﻤﻪ


اﻳﻨﻪ ﻛﻪ ﻣﻴﻔﻬﻤﻤﺘﻮ


ﻣﻴﻔﻬﻤﻴﺪم از راه رﻓﺘﻨﺖ ﻣﻮﻗع رﻓﺘﻨﺖ ﺑﻮد


ﻳﻪ ﻓﺮﻓﻴﻢ اﻳﻨﻪ اﺳﻢ ﺗﻮ واس ﻣﻦ اﻓﺖ داره


ﺗﻮ اﻣﺎ اﺳﻢ ﻣﻦ واﺳﺖ اﻓﺘﺨﺎره

https://musicdel.ir/single-tracks/176603/

تخصص ارتوپدی: معرفی وظایف و مسئولیت ها


تخصص ارتوپدی یکی از حوزه‌های پزشکی است که به تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات و آسیب‌های سیستم اسکلتی و عضلانی انسان می‌پردازد. ارتوپدان‌ها به طور عمده به درمان مشکلات خطی و غیرخطی استخوان‌ها، مفاصل، عضلات، رباط‌ها و بافت‌های نرم مربوطه می‌پردازند. وظایف و مسئولیت‌های ارتوپدان را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

ارتوپدی چیست و به درمان چه امراضی می‌پردازد؟ • انواع روش های درمان ارتوپدی  - دکتر یاسر نژادی


1.تشخیص بیماری‌ها و آسیب‌ها:

ارتوپدان مسئول تشخیص صحیح بیماری‌ها و آسیب‌های سیستم اسکلتی و عضلانی می‌باشند. آن‌ها از طریق مصاحبه با بیمار، بررسی جسمانی، استفاده از ابزار تشخیصی مانند اشعه‌گرفتن، سونوگرافی و MRI، تشخیص دقیقی از وضعیت بیمار را بدست می‌آورند.

2. نظارت و معالجه:

ارتوپدان مسئول نظارت و مراقبت از بیماران با مشکلات ارتوپدی هستند. آن‌ها می‌توانند درمان‌های مختلفی اعم از تجویز داروها، فیزیوتراپی، تمرینات توانبخشی، روش‌های ترمیمی و در صورت لزوم، جراحی را برای بهبود وضعیت بیماران ارتوپدی انجام دهند.

3. عمل جراحی:

ارتوپدان ممکن است به عنوان جراحان نیز فعالیت کنند. آن‌ها مسئول انجام عمل‌های جراحی اسکلتی و عضلانی مانند تعویض مفصل، ترمیم شکستگی‌ها، ترمیم رباط‌ها و تعویض پیشانی و کتف هستند.

4. مشاوره و آموزش:

ارتوپدان مسئول مشاوره بیماران درباره راه‌های پیشگیری از آسیب‌های ارتوپدی، مراقبت‌های پساجراحی و توصیه‌های مربوط به فعالیت‌های روزمره هستند. آن‌ها می‌توانند آموزش‌هایی درباره تمرینات توانبخشی و رفع درد به بیماران ارائه دهند.

5. پژوهش و تحقیقات:

برخی ارتوپدان علاوه بر کار بالینی، در زمینه پژوهش و تحقیقات در حوزه ارتوپدی نیز فعالیت می‌کنند. آن‌ها ممکن است در مطالعات بالینی، توسعه تکنولوژی‌های جدید، بهبود روش‌های جراحی و بهره‌برداری از داده‌های بالینی و آماری در زمینه ارتوپدی مشارکت کنند.

6. مدیریت درمان:

ارتوپدان‌ها مسئول برنامه‌ریزی و مدیریت درمان بیماران با مشکلات ارتوپدی هستند. آن‌ها باید برنامه‌های درمانی مناسب را تعیین کنند، پیشرفت بیماران را پیگیری کنند و در صورت نیاز تغییرات لازم را در برنامه درمانی اعمال کنند.

7. تعیین وسایل و کمک‌های ارتوپدی:

ارتوپدان‌ها می‌توانند برای بیماران وسایل و کمک‌های ارتوپدی مختلف مانند پانسمان‌ها، تقویت‌کننده‌ها، اسباب‌بازی‌های ترمیمی و دستگاه‌های پشتیبانی ارتوپدی تعیین و تجویز کنند.

8. همکاری با تیم درمانی:

ارتوپدان‌ها در تیم درمانی بیماران همکاری می‌کنند. آن‌ها با سایر تخصص‌های پزشکی مانند فیزیوتراپیست‌ها، روان‌شناسان و متخصصان تغذیه هماهنگی می‌کنند تا برنامه‌های درمانی جامع و مناسبی برای بیماران تدارک ببینند.

9. پیگیری بعد از جراحی:

ارتوپدان‌ها پس از انجام جراحی، مسئول پیگیری و مراقبت از بیماران هستند. آن‌ها باید تغییرات پساجراحی را مشاهده کنند، عوارض و مشکلات ممکن را تشخیص دهند و مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

10. آموزش به دانشجویان و دیگر پزشکان:

بسیاری از ارتوپدان‌ها در دوره‌های آموزشی و دانشگاه‌ها به عنوان اساتید و مدرسان فعالیت می‌کنند. آن‌ها مسئول آموزش دانشجویان پزشکی و دیگر پزشکان در زمینه ارتوپدی هستند و دانش و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

11. ارائه مشاوره حرفه‌ای:

ارتوپدان‌ها به عنوان مشاوران حرفه‌ای در زمینه ارتوپدی فعالیت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند نظرات و مشاوره‌های حرفه‌ای خود را به همکاران و سایر اعضای تیم درمانی ارائه دهند.

12. حضور در جلسات علمی و کنفرانس‌ها:

ارتوپدان‌ها برای روزآمد بودن با جدیدترین پیشرفت‌ها و تکنولوژی‌ها در حوزه ارتوپدی، در جلسات علمی، کنفرانس‌ها و سمینارها شرکت می‌کنند. این فعالیت به آن‌ها امکان می‌دهد در جریان آخرین پژوهش‌ها و روش‌های درمانی قرار بگیرند و از تجارب دیگر ارتوپدان‌ها استفاده کنند.

منبع: https://kamardarman.ir/

123456
last