آیا استفاده کردن از شارژ سریع به باتری گوشی های همراه صدمه وارد می کند؟


همراهان عزیز امروز با بررسی صدمه زدن یا نزدن شارژ سریع به باتری موبایل، یکی از موضوع هایی که ممکن است برای شما هم سوال هایی را به وجود آورده باشد، با شما همراه هستیم.

باتری گوشی و موضوع حساس شارژ شدن آن یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه هایی است که امروزه افراد در ارتباط با استفاده کردن از گوشی های همراه دارند. تفاوتی ندارد که گوشی شما چه برندی باشد و یا باتری سامسونگ، باتری شیائومی و... باشد، شما برای چگونگی شارژ کردن گوشی های خود با هدف آسیب نرسیدن به آن به صورت مداوم در تلاش هستید. امروزه تقریبا تمامی برند ها ویژگی شارژ سریع را برای باتری گوشی های تولید شده ی خود فراهم می آورند و طبق باورهای تعدادی از افراد استفاده کردن از ویژگی شارژ سریع می تواند به باتری موبایل، آسیب های جدی را وارد کند. با ما باشید تا این موضوع را به صورت کامل شرح ده

شارژ سریع (Fast Charging) چیست؟

قبل از این که به بررسی و یا شرح هر موضوعی بپرداریم بهتر است یک تعریف کلی در ارتباط با چیستی Fast Charging یا همان شارژ سریع ارائه دهیم تا بتوانید تمامی مفاهیمی را که در ادامه شرح می دهیم بهتر و کامل تر درک کنید.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ساخت گوشی های همراه و استفاده ی رایج از آن ها توسط افراد کمتر کسی وجود دارد که در ارتباط با شارژ سریع اطلاعات کاملی را نداشته باشد و یا حداقل از چیستی آن خبر نداشته باشد. شارژ سریع همانطور که از نام آن مشخص است با هدف شارژ کردن باتری موبایل ها با سرعت بالا انجام می شود. به بیان کاملا ساده و قابل فهم و با توجه به مطالب شرح داده شده در وبسایت معتبر فونی شاپ، در تکنولوژی شارژ سریع از ولتاژ هایی با توان بسیار بالا تر از ولتاژ های معمولی برای شارژ کردن باتری سامسونگ، باتری شیائومی و... استفاده می شود. البته تعداد معدودی از برند ها در این زمینه از تکنولوژی تولید گوشی ها، جهش هایی را داشته اند که از معروف ترین آن ها می توان به برند اپو اشاره کرد.

چه روش هایی برای تشخیص مجهز بودن گوشی به شارژ سریع وجود دارد؟

برای تعدادی زیادی از افراد این سوال وجود دارد که آیا باتری گوشی همراه مورد استفاده به شارژ سریع مجهز است یا خیر؟ و یا چگونه می توان مجهز بودن و یا نبود باتری را مورد بررسی قرار داد؟ با توجه به این که درصد بالایی از برندهای تولید کننده ی گوشی های همراه در سری گوشی های جدید که وارد بازار کرده اند ویژگی شارژ سریع را در محصول خود قرار داده اند حتما این ویژگی باتری گوشی باید در تنظیمات گوشی نیز آمده باشد. اما بسیاری از افراد از این اطلاعات موجود در گوشی خود و مسیر دستیابی به آن ها اطلاع ندارند. ما در این قسمت از مقاله به بررسی روش شرح داده شده ی فروشگاه معتبر فونی شاپ برای دسترسی به اطالعات مربوط به باتری گوشی و ویژگی های آن اشاره خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

یکی از بهترین روش هایی که برای مشخص کردن دارا بودن یا نبودن این ویژگی در بارتری موبایل مورد استفاده قرار گفته می شود، استفاده از اطلاعات قرار گرفته شده بر روی باتری گوشی است. شما می توانید با بررسی اطلاعات نوشته شده بر روی سطح باتری گوشی خود از این روش استفاده کنید. توجه داشته باشید که فرقی نمی کند باتری سامسونگ باشد و یا باتری شیائومی یا باتری گوشی هر برند دیگری، شما می توانید با بررسی وجود و یا عدم وجود علامت فست شارژ (Fast Charging) بر روی بدنه ی باتری از دارا بودن و یا نبودن این ویژگی باتری گوشی خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که دارای ویژگی شارژ سریع باید عبارت Adaptive Fast Charging را مشاهده خواهید کرد. در بسیاری از موارد با مشاهده کردن گزینه ی خاموش روشن کردن گزینه ی فست شارژ در تنظیمات گوشی می توانید از وجود این تکنولوژی در گوشی های خود مطمئن شوید.

آیا شارژ سریع به باتری گوشی صدمه وارد می کند؟

امکان دارد شما هم در بسیاری از مواقع با جمله هایی همانند آسیب رساندن شارژ سریع به باتری گوشی های مختلف بر خورد کرده باشید. این سوال که آیا واقعا استفاده کردن از شارژ سریع به باتری گوشی آسیب می رساند؟ به یکی از رایج ترین سوال های موجود در افراد استفاده کننده از گوشی های هوشمند تبدیل شده است. ما در این قسمت از مقاله به بررسی و شرح پاسخ فروشگاه فونی شاپ به این سوال خواهیم پرداخت.

این که شارژ سریع به خودی خود به باتری ها آسیب وارد کند، کاملا اشتباه است اما مشکلی که سبب ایجاد آسیب باتری در اثر شارژ شدن سریع وارد می شود، گرمایی است که هنگام شارژ شدن سریع تولید می شود و این گرما با توجه به سرعت شارژ نیز افزایش پیدا می کند و گرمای تولید شده به مرور زمان سبب وارد شدن آسیب های جدی به باتری می شود.

در اولین سری گوشی های مجهز به این ویژگی، در اثر شدت گرما الکترولیت های متورم به جوش می آمدند و در بعضی از مواقع سبب منفجر شدن باتری نیز می شد اما امروزه خطرهایی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ی مرتبط کنترل شده و افراد نباید نگران چنین اتفاق هایی هنگام استفاده کردن از شارژ سریع باشند. در گوشی های هوشمند جدید مجهز به شارژ سریع از باتری در برابر گرمای بیش از اندازه محافظت می شود. یک مکانیسم متشکل شده از دو مرحله برای محافظت از باتری ها مورد استفاده قرار می گیرد و این دو مرحله به شرح زیر می باشد.

مرحله ی اول

مرحله ی اول با نام انفجار ولتاژ نیز شناخته می شود. در این مرحله ظرفیتی حدودی و بین پنجاه تا هفتاد درصد با سرعت بالا و ما بین ده تا سی دقیقه شارژ می شود و هیچگونه اثر منفی و یا تخریبی را بر روی باتری نخواهد داشت. این سرعت شارژ در باتری مدل های مختلف گوشی ها در برند ها متفاوت هستند.

مرحله ی دوم

در مرحله ی دوم شارژ باتری با سرعت پایین تری انجام می شود و علت استفاده از این روش توسط برندهای مختلف در شارژ شدن نیز جلوگیری از وراد آمدن آسیب به باتری های مختلف است و با استفاده از این روش روند شارژ شدن باتری را به بهترین حالت ممکن مدیریت می شود. پس هیچ گونه نگرانی را بابت استفاده از این شیوه ی شارژ کردن باتری نداشته باشید زیرا این تکنولوژی مورد استفاده جهت شارژ سریع باتری گوشی ها به خوبی مدیریت می شود.

خرید باتری آیفون – فونی شاپ

جهت خرید و تهیه انواع باتری آیفون میتوانید از طریق فروشگاه معتبر فونی شاپ اقدام به تهیه باتری با کیفیت نمایید.

همچنین در صورت هر گونه مشکل میتوانید از ضمانت شش ماهه آن اشتفاده نمایید.

https://fonishop.com/product-category/battery/battery-iphone/موضوعات: عمومی,
[ بازدید : 168 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
[ دوشنبه 18 اسفند 1399 ] [ 10:17 ] [ رادیو آنلاین ]